Právě ted: Letní akce na Tlama Games!

Monumental

Neohodnoceno
2 399 Kč –23 %
monumental box 3d left s
2 399 Kč –23 % 1 846 Kč
Skladem

Dobývej nové oblasti, zdokonaluj technologie a přiveď svůj lid k věčné slávě!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Monumental je kartami řízená civilizační hra pro 1 až 4 hráče.
V různých historických obdobích budete vojskem dobývat nové oblasti, zdokonalovat technologie, vybírat nejvhodnější kulturní politiku a stavět dechberoucí divy světa.
Vyberte si některou z 5 dostupných civilizací a přiveďte svůj lid k věčné slávě!
Každý z hráčů má ve hře Monumental na starosti jednu z civilizací.
Kam vás zavane osud a čím se zapíšete do historie? Rozhodnete se jít cestou krvežíznivého bojovníka, stane se vaše civilizace centrem kulturního rozvoje a vědeckého pokroku nebo se zapíšete do historie svým bájným městem?
Rozšiřujte svou civilizaci výstavbou nových budov a divů světa ve městě, zdokonalujte se ve vědeckých objevech nebo kulturním rozvoji a svá vojska použijte k anexi nových provincií.
Na konci hry vyhrává hráč, který získal nejvíce vítězných bodů.

Postup hry:
Ve hře Monumental bude každý hráč ovládat civilizaci, která se bude vyvíjet jeho městem: mřížku 3x3 karet (vycházející z hráčova počátečního balíčku), z nichž lze každou aktivovat za účelem získání různých zdrojů, jako je věda, armáda, výroba, kultura, a zlato, které jim umožní spustit mnoho akcí. Ale je tu jeden trik: nelze aktivovat všechny jejich karty najednou, což znamená, že v každém tahu bude nutné provést obtížná rozhodnutí, aby bylo možné vybrat karty, které jsou nejvíce potřeba.
Zdroje shromážděné z aktivovaných městských karet umožní hráčům získat karty ze společného fondu, což jim umožní získat vylepšené budovy, technologie, divy atd., a tím využít svůj civilizační balíček do nových úrovní prostřednictvím stále efektivnějších karetních kombinací. Jak postupuje společný fond karet (ať už hráči získali karty, nebo proto, že je nezískali – což vede k tomu, že jedna karta z fondu bude za tah odhozena), hra postupuje různými obdobími. Středověké karty jsou lepší než klasické karty a průmyslové karty jsou ještě lepší, ale jejich pořízení je samozřejmě stále dražší.
Modulární deska uprostřed stolu je obsazená armádou každé civilizace. Deska se skládá z provincií, které mají být dobyty. Obyvatelé neobsazené provincie jsou barbaři, kteří poskytnou zdroje hráči, který je porazí. Držení dobyté provincie také přináší vítězné body.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: